Q 30,0-JXS32-12-10/10-FU-WA-LF - Jauch Quartz
Manufacturer Part Number:Q 30,0-JXS32-12-10/10-FU-WA-LF
Manufacturer:Jauch Quartz
Part of Description:CRYSTAL 30.0000MHZ 12PF SMD
TypeDescription
SeriesJXS32-WA
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency30 MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)