SXT21412FA07-20.000MT - Suntsu Electronics, Inc.
Manufacturer Part Number:SXT21412FA07-20.000MT
Manufacturer:Suntsu Electronics, Inc.
Part of Description:CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
TypeMHz Crystal
Frequency20 MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)