R2016-25.000-20-F-1515-EXT-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:R2016-25.000-20-F-1515-EXT-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
TypeDescription
SeriesR2016
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25 MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)