H130B-20.000-12-3030-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:H130B-20.000-12-3030-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
TypeDescription
SeriesH130B
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency20 MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)20 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)