SXT32412EA17-32.000MT - Suntsu Electronics, Inc.
Manufacturer Part Number:SXT32412EA17-32.000MT
Manufacturer:Suntsu Electronics, Inc.
Part of Description:CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
TypeDescription
SeriesSXT324
PackageTape & Reel (TR)Bulk
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32 MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)