R2520-12.000-10-3030-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:R2520-12.000-10-3030-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
TypeDescription
SeriesR2520
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency12 MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)180 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)