SXT21410DD07-27.000MT - Suntsu Electronics, Inc.
Manufacturer Part Number:SXT21410DD07-27.000MT
Manufacturer:Suntsu Electronics, Inc.
Part of Description:CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
TypeDescription
SeriesSXT214
PackageTape & Reel (TR)Bulk
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency27 MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)