SXT21410ED38-24.576MT - Suntsu Electronics, Inc.
Manufacturer Part Number:SXT21410ED38-24.576MT
Manufacturer:Suntsu Electronics, Inc.
Part of Description:CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
TypeMHz Crystal
Frequency24.576 MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)