PE-0402CH120JTT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0402CH120JTT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 12NH 300MA 390 MOHM
TypeDescription
Series0402CH
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance12 nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)300 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)390mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.7GHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test100 MHz
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 3148
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related PulseLarsen Antenna Components
SC75B-820
SC75B-820 Signal Transformer
FIXED IND 82UH 1.03A 370 MOHM...