PM4548.153NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PM4548.153NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 15UH 2.5A 180 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPM4548.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Material - Core-
Inductance15 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.5 A
Current - Saturation (Isat)3.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)180mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)