PA4340.153ANLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4340.153ANLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 15UH 2.9A 170 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4340.XXXANLT
Material - Core-
Inductance15 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.9 A
Current - Saturation (Isat)2.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)170mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)