PM4341.103NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PM4341.103NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 10UH 3.5A 85MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPM4341.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMolded
Material - Core-
Inductance10 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)3.5 A
Current - Saturation (Isat)6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)85mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)