PA4344.223ANLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4344.223ANLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 22UH 13.5A 24 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4344.XXXANLT
PackageTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance22 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)13.5 A
Current - Saturation (Isat)13.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)24mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)