PA4343.473NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4343.473NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 47UH 6.5A 90 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4343.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Material - Core-
Inductance47 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)6.5 A
Current - Saturation (Isat)9.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)90mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)