PE-0402CH5N1STT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0402CH5N1STT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 5.1NH 430MA 190 MOHM
TypeDescription
Series0402CH
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance5.1 nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating (Amps)430 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)190mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test100 MHz
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)