PM4343.103NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PM4343.103NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 10UH 10A 16.5MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPM4343.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMolded
Material - Core-
Inductance10 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)10 A
Current - Saturation (Isat)15.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)16.5mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)