PA5002.821NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA5002.821NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 820NH 12A 12.7MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA5002.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance820 nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)12 A
Current - Saturation (Isat)15A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12.7mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)