PB2020.332NL - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PB2020.332NL
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 3.3UH 18.3A 3.9 MOHM
TypeDescription
SeriesPB2020NL
PackageTube
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)18.3 A
Current - Saturation (Isat)35A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.9mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.940" L x 0.820" W (23.87mm x 20.83mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 1546
Minimum: 1
Related PulseLarsen Antenna Components
744916047 Würth Elektronik Midcom
FIXED IND 4.7NH 1.5A 60 MOHM SMD...