PF0464.223NL - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PF0464.223NL
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 22UH 1.85A 113 MOHM
TypeDescription
SeriesPF0464NL
PackageTray
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance22 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.85 A
Current - Saturation (Isat)1.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)113mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant21MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)