PA4309.154NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4309.154NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 150UH 2.8A 605 MOHM
TypeDescription
SeriesPA4309.XXXNL
Material - Core-
Inductance150 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.8 A
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)605mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)