PE-0201CC3N9STT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0201CC3N9STT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 3.9NH 300MA 270 MOHM
TypeDescription
Series0201CC
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusObsolete
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance3.9 nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating (Amps)300 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)270mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test100 MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)