PA5432.153NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA5432.153NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:IND COMPOSITE 6060 15UH 6.0A
TypeDescription
SeriesPA5432.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance15 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)6 A
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)43.75mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant11MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)