PA4344.153NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4344.153NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 15UH 12.5A 20.5 MOHM
TypeDescription
SeriesPA4344.XXXNLT
Material - Core-
Inductance15 µH
Tolerance-
Current Rating (Amps)12.5 A
Current - Saturation (Isat)23A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)20.5mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)