PM2205.821NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PM2205.821NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 820NH 21A 4.18 MOHM
TypeDescription
SeriesPM2205.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance820 nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)21 A
Current - Saturation (Isat)24A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.18mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)