PM4546.102NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PM4546.102NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 1UH 4A 47MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPM4546.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Material - Core-
Inductance1 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)4 A
Current - Saturation (Isat)6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)47mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)