PA4305.184NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4305.184NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 180UH 490MA 2.427 OHM
TypeDescription
SeriesPA4305.XXXNL
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance180 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)490 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.427Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)