PA5187.151HLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA5187.151HLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 150NH 65A 0.12 MOHM
TypeDescription
SeriesPA5187
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance150 nH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)65 A
Current - Saturation (Isat)75A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)0.12mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.425" L x 0.323" W (10.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max)0.323" (8.20mm)