PE-0603CD470GTT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0603CD470GTT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 47NH 600MA 280 MOHM
TypeDescription
Series0603CD
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance47 nH
Tolerance±2%
Current Rating (Amps)600 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280mOhm Max
Q @ Freq35 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test200 MHz
Size / Dimension0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 12540
Minimum: 1
Related PulseLarsen Antenna Components
7440690033 Würth Elektronik Midcom
FIXED IND 3.3UH 2.55A 52 MOHM...