P1169.223NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:P1169.223NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 22UH 2.6A 67 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesP1169NL
PackageTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance22 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.6 A
Current - Saturation (Isat)2.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)67mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant13MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.482" L x 0.482" W (12.24mm x 12.24mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)