PA4349.682ANLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4349.682ANLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 6.8UH 40A 3.1 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4349.XXXANLT
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMolded
Material - Core-
Inductance6.8 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)40 A
Current - Saturation (Isat)36A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.1mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)