PA4332.682NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4332.682NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 6.8UH 2.4A 156 MOHM
TypeDescription
SeriesPA4332.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance6.8 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.4 A
Current - Saturation (Isat)3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)156mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant13MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1 MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)