PM5432.472NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PM5432.472NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:IND COMP AECQ 6060 4.7UH 10.5A
TypeDescription
SeriesPM5432.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance4.7 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)10.5 A
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)14.4mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant21MHz
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)