PA4342.221NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4342.221NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 220NH 35A 1 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4342.XXXNLT
Material - Core-
Inductance220 nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)35 A
Current - Saturation (Isat)60A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)