PA4342.561ANLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4342.561ANLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 560NH 23A 1.8 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4342.XXXANLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMolded
Material - Core-
Inductance560 nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)23 A
Current - Saturation (Isat)29A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.8mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)