PA3784.151HLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA3784.151HLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 150NH 67A 0.18 MOHM
TypeDescription
SeriesPA3784.XXXHL
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance150 nH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)67 A
Current - Saturation (Isat)83A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)0.18mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)