PA4300.104NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4300.104NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 100UH 415MA 572 MOHM
TypeDescription
SeriesPA4300.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance100 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)415 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)572mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.240" L x 0.240" W (6.10mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 12451
Minimum: 1
Related PulseLarsen Antenna Components
744750230030 Würth Elektronik Midcom
FIXED IND 3UH 7.6A 8.5 MOHM TH...
744313068 Würth Elektronik Midcom
FIXED IND 680NH 22A 1.58 MOHM...