PA4341.822NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4341.822NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 8.2UH 4A 68 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4341.XXXNLT
Material - Core-
Inductance8.2 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)4 A
Current - Saturation (Isat)7.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)68mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)