PA4305.224NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4305.224NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 220UH 450MA 2.756 OHM
TypeDescription
SeriesPA4305.XXXNL
Material - Core-
Inductance220 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)450 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.756Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)