PA4333.223NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4333.223NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 22UH 1.7A 177 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4333.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance22 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.7 A
Current - Saturation (Isat)1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)177mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant8MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1 MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)