PA4301.332NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4301.332NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 3.3UH 2.8A 29.9 MOHM
TypeDescription
SeriesPA4301.XXXNLT
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3 µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)2.8 A
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)29.9mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)