PE-0201CC6N2JTT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0201CC6N2JTT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 6.2NH 250MA 380 MOHM
TypeDescription
Series0201CC
PackageTape & Reel (TR)
Material - CoreCeramic
Inductance6.2 nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)250 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)380mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4.2GHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test100 MHz
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)