PF0580.562NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PF0580.562NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 5.6UH 1.4A 90 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPF0580NL
PackageTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance5.6 µH
Tolerance±15%
Current Rating (Amps)1.4 A
Current - Saturation (Isat)1.4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.185" L x 0.165" W (4.70mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.137" (3.48mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 3744
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related PulseLarsen Antenna Components
744311330 Würth Elektronik Midcom
FIXED IND 3.3UH 6.5A 17.2 MOHM...