PA4321.332NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4321.332NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 3.3UH 6.32A 10 MOHM
TypeDescription
SeriesPA4321
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)6.32 A
Current - Saturation (Isat)4.62A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard, Corner Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.394" L x 0.402" W (10.00mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)