PM4342.222NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PM4342.222NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 2.2UH 12A 7 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPM4342.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance2.2 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)12 A
Current - Saturation (Isat)27A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)