PA4340.152ANLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4340.152ANLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 1.5UH 8A 15.7 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4340.XXXANLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMolded
Material - Core-
Inductance1.5 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)8 A
Current - Saturation (Isat)7.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)15.7mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 5367
Minimum: 1
Related PulseLarsen Antenna Components
74404064068 Würth Elektronik Midcom
FIXED IND 6.8UH 3A 31 MOHM SMD...