PA4301.223NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4301.223NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 22UH 1.1A 122.2 MOHM
TypeDescription
SeriesPA4301.XXXNLT
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.1 A
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)122.2mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 11996
Minimum: 1
Related PulseLarsen Antenna Components
744787012 Würth Elektronik Midcom
FIXED IND 1.2UH 4.85A 13 MOHM...