PF0464.392NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PF0464.392NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 3.9UH 2.6A 25 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPF0464NL
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance3.9 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.6 A
Current - Saturation (Isat)2.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)25mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant40MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)