PA4333.221NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4333.221NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 220NH 14A 4 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4333.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance220 nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)14 A
Current - Saturation (Isat)18A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant108MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1 MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)