PE-0603CD221GTT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0603CD221GTT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 220NH 200MA 1.9 OHM
TypeDescription
Series0603CD
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance220 nH
Tolerance±2%
Current Rating (Amps)200 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.9Ohm Max
Q @ Freq25 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant900MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 MHz
Size / Dimension0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)