PA4301.103NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4301.103NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 10UH 1.6A 75.4 MOHM
TypeDescription
SeriesPA4301.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.6 A
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)75.4mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 11987
Minimum: 1
Related PulseLarsen Antenna Components
1210-223K
1210-223K API Delevan
FIXED IND 22UH 224MA 3.7 OHM SMD...